Loading

Kurucularımız

Sorularınız ve önerileriniz için info@yoncacimnastik.com mail adresimizden ve aşağıda yer alan telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.


Duygu Savaş

       1987 Bursa doğumludur. 5 yaşında cimnastik ile tanışan Duygu SAVAŞ bu spor dalını profesyonel meslek hayatı olarak seçmiştir.

     1992-2002 yılları arasında Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun lisanslı sporcusu olarak yarışmalara katılmıştır. Bursa birincilikleri ve çeşitli Türkiye dereceleri bulunmaktadır.Akademik kariyerini 2008 yılında Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır.

 Federasyon onaylı artistik cimnastik antrenörlük belgesine sahip olan Duygu SAVAŞ,aktif olarak Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun düzenlediği hem yerel hem de uluslararası yarışmalarda milli hakemlik görevini sürdürmektedir.

    2013 Mart ayında kurduğu Yonca Cimnastik ile çocuklara cimnastiği sevdirip, sporu bir yaşam biçimi haline getirmelerini amaçlamaktadır.


Dilay Savaş

       06.02.1992 tarihinde Bursa’da doğan Dilay SAVAŞ cimnastik ile 3 yaşında tanıştı. Salonda en küçük cimnastikçi olarak sürekli büyüklerinden gördüklerini yapmaya çalışırdı.Sonrasında yeteneğini gören antrenörü Murat ORAKLIBEL’in keşfetmesiyle yoğun çalışma temposuna başlamış oldu.

      6 yaşında ilk kamp deneyimini Bolu’da 15 gün ailesinden uzakta olarak zor olsa da başarıyla tamamladı.2000-2001 döneminde yarışmada minikler kategorisinde Türkiye birincisi oldu.Ferdi ve takım olarak çeşitli Türkiye dereceleri aldı.

8 yıl Artistik Cimnastik branşında başarılı bir sporcu olarak devam ettikten sonra çeşitli nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldı. Öğrenimine 1999’da Mithat Paşa İlköğretim Okulunda başladı ve İlkokul 2’nci sınıfta eğitimine Ahmet Uyar İlköğretim Okulunda devam etti ve tamamladı.Lise eğitimine BTSO Celal Sönmez Spor Lisesi'nde başladı ve başarılı bir şekilde bitirdi.

      2010 yılında Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü kazandı.Mezun oldu. 

 Şuan Yonca Cimnastik Salonu’nda çocuklara cimnastik antrenörlüğü yapmaktadır .Antrenör olarak hedefim; Bursa’da temel cimnastik eğitim çalışmalarını yaygınlaştırarak her çocuğun temel cimnastik eğitimi almasına fırsatlar sunmaktır.